Když se kdykoliv a kdekoliv otevře tato debata, najdou se skalní příznivci i odpůrci obou variant. Pokud je však člověk postaven před rozhodnutí, co si pořídí do koupelny, měl by vše důkladně zvážit. Sanita v domácnosti se totiž neobměňuje tak často jako například pračka nebo křeslo, navíc se jedná o stavební zásah a s tím si jen tak každý neporadí. Proto je důležité se dobře rozhodnout a hlavně uvažovat do budoucna. S tímto souvisí také výběr vhodné baterie .
Pro koho je vhodná vana?
Vanu volí zejména lidé, kteří rádi v koupelně kromě běžné očisty i relaxují. S oblibou si dopřejí po náročném dni uklidňující koupel, vezmou si knihu a odpočívají. Vana se také hodí rodinám s dětmi, které by si ve sprše neužily tolik legrace jako ve vaně plné vody. Moderním trendem jsou pak vany rohové, s masážními tryskami, nebo přímo vířivé vany.
Kdo má raději sprchu?
Sprchování preferují zejména mladší generace a ti, kdo volí praktičnost a úsporu času a vody. Sprcha je vhodným řešením i pro osoby se zhoršenou pohyblivostí a starší občany, pro které je dostat se do vany a z ní, problém. Sprchové kouty nebo boxy se dají dnes pořídit od základních, až po luxusně vybavené masážním tryskami, sedátky, hudební reprodukcí, barevným osvětlením a podobně. Rovněž vaničky ve sprchových koutech jsou ve volitelných hloubkách.
Nebo zvolit kompromis?
Není výjimkou, že se dnes do koupelen instalují jak vana, tak i sprchovací kout. Avšak ne každý na toto má prostor a proto se musí rozhodnout, co zvolit. Přijatelným kompromisem může být vana s vanovou zástěnou a sprchovací panel. Funkce vany zůstává zachována a je doplněna i o praktičnost sprchového koutu. Vanové zástěny jsou dnes dostupné v mnoha designech a provedeních a pasují snad na každou vanu. Také výběr sprchových panelů je dnes široký, a proto jistě uspokojí každého zákazníka.
Tak jak to dopadlo u vás? Sprcha nebo vana…?